Mindfulness NadchodząceOfertaWydarzenia

8 Tygodniowy Kurs Mindfulness – 14 maja 2019

Zapraszamy na kolejną edycję 8 tygodniowego kurs uważności MINDFULNESS BASED LIVING COURSE – Kursu Życia z Uważnością.
MBLC jest treningiem umysłu, podczas którego, przez 8 tygodni uczysz się krok po kroku, czym jest uważność i jak wnosić ją do swojego życia.
W trakcie kursu czeka Cię również całodzienny warsztat pogłębiający praktykę uważności.

Uważność jest sposobem na otwarcie się doświadczaniu swojego Życia w pełnym jego wymiarze, w każdym momencie i chwila po chwili. Nasze życie składa się z chwil, i często, zupełnie nieświadomi tego jak to się dzieje, czujemy że ucieka nam ono przez palce, pędzi – a my pędzimy wraz z nim – od zadania do zadania. Uważność przywraca nam nasze własne Życie, pozwalając na świadome uczestniczenie w każdej mijającej chwili, w obecności i akceptacji.
Mindfulness poszerza samoświadomość i dzięki niej lepiej rozumiemy działanie umysłu, ciała i naturę emocji oraz myśli, co pozwala nam poszerzyć perspektywę i cieszyć się życiem.

Kurs Uważności ma charakter praktyczny i to Twoje własne doświadczenie stanowi oparcie dla procesu nauki. Wsparciem w tym procesie jest grupa, wraz z którą odkrywać będziesz jak działa umysł, w bezpiecznej atmosferze zaciekawienia i życzliwości. Kurs ma charakter szkoleniowy i rozwojowy, nie jest to psychoterapia. Aby uczestniczyć w programie nie jest potrzebne żadne wcześniejsze przygotowanie i doświadczenie w praktyce uważności.

Mindfulness Based Living Course w pigułce:

• 8 cotygodniowych spotkań, trwających 2 do 2, 5 h (pierwsze zajęcia 3 h)
• Dzień Uważności- spotkanie poświęcone pogłębieniu praktyki, 6 godzinny warsztat odbywający się w sobotę 22 lub 23 czerwca (szczegóły podamy później)
• Konsultacja wstępna przed rozpoczęciem kursu
• Materiały do praktyki własnej
• Podręcznik wspierający w praktyce
• Telefoniczne/mailowe wsparcie w praktyce na czas kursu

Tematy spotkań:

Tydzień 1. Zaczynamy tam gdzie jesteśmy (uważność i praca z niespokojnym umysłem)
Tydzień 2. Ciało jako miejsce obecności
Tydzień 3. Wprowadzenie podpory uważności
Tydzień 4. Praca z rozproszeniem
Tydzień 5. Badanie strumienia myśli
Tydzień 6. Postawa obserwatora
Dzień Uważności – dzień praktyki
Tydzień 7. Samoakceptacja
Tydzień 8. Życie oparte o uważność

Kurs obejmuje zarówno formalne praktyki medytacyjne, które są ćwiczeniami umysłu do których trenowania będziemy Cię zachęcać, jak i praktyki nieformalne – zapraszanie uważności do swojego życia w różnych jego momentach, podczas codziennych czynności.

Zapraszamy na kurs, szczególnie jeżeli…

• poszukujesz spokoju i wewnętrznej równowagi
• ciekawi Cię jak funkcjonuje ludzki umysł,
• doświadczasz potrzeby rozwoju osobistego
• chcesz skutecznie obniżyć stres
• jesteś krytyczny/ krytyczna wobec siebie
• doświadczasz ciągłego zmęczenia, „wypalenia”
• chciałbyś/ chciałabyś lepiej zrozumieć siebie
• zaciekawia Cię uważność i chciałbyś/ chciałabyś dowiedzieć się czym ona naprawdę jest
• chcesz nauczyć się lepiej dbać o siebie
• masz już swoją praktykę medytacyjną i chcesz ją pogłębić

Kurs prowadzony jest przez 2 nauczycielki uważności: Annę Gołębiowską (MBSR, MBLC) oraz Aleksandrę Kiślewską (MBLC) i superwizowany w Mindfulness Association Poland. Pracujemy według standardów UK Guidelines – UK Network for mindfulness. Po ukończeniu kursu otrzymasz zaświadczenie uczestnictwa.

Start: 14 maja 2019
Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 18:00 i trwają 2-2,5 godziny (pierwsze spotkanie 3 godziny).

Koszt kursu:
Do 16.04.: 720,-
Cena regularna: 850 zł
(koszt 8 tyg. kursu, warsztat Dzień Uważności, Konsultacja przed kursem, Nagrania i Podręcznik)

Zgłoszenia poprzez FORMULARZ KONTAKTOWY:
https://goo.gl/DS4urJ

Ilość miejsc w grupie jest ograniczona!
Gwarancją rezerwacji miejsca na kursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wpłata zaliczki w wysokości 200 zł.

PROWADZĄCE:

1. Aleksandra Kiślewska – psycholog, trener Emotional Freedom Techniques, arteterapeutka. Nauczycielka Mindfulness – MBLC Program Życia w Oparciu o Uważność wg. Mindfulness Association. Ukończyła również Certyfikowany Kurs Compassion i Insight. Prowadzi indywidualne sesje EFT, konsultacje psychologiczne, indywidualne sesje uważności. Zawodową wiedzę i doświadczenie poszerza podczas warsztatów z zakresu psychologii i psychoterapii. Doświadczenie medytacyjne zgłębia poprzez praktykę własną i uczestnictwo w odosobnieniach medytacyjnych.

2. Anna Gołębiowska – nauczycielka mindfulness, programów MBLC – Mindfulness Based Living Course (certyfikat gotowości do nauczania wydany przez Mindfulness Association Polska) i MBSR – Mindfulness-Based Stres Reduction (certyfikat nauczyciela MBSR wydany przez The Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA) z siedzibą w Niemczech i Fundację Polski Instytut Mindfulness POLIM). Z wykształcenia humanistka (logopedia, antropologia kulturowa). Doświadczenie medytacji uważności rozwija poprzez regularną praktykę własną, uczestnictwo w warsztatach i szkoleniach oraz biorąc udział w odosobnieniach medytacyjnych w Polsce i zagranicą.